Předškolní příprava

V rámci přípravy předškoláků na školní docházku probíhá pod vedením vyškolené lektorky v naší škole od září trénink jazykových schopností dle Elkonina.

Každou lekci se děti “přenesou” do kouzelné krajiny slov a hlásek. Tato hravá forma práce otevírá velké možnosti. Děti se v pohádkovém světě cítí dobře, napínají pozornost a “hltají” nové poznatky také díky tomu, že je s novými informacemi seznamují pohádkové postavy (maňásci), které děti provází celým tréninkem.

Loutky neslouží jen jako motivace, ale každá z nich má nějaké specifikum, díky kterému mohou děti natrénovat danou dovednost. Například pan Délka se umí natahovat a umí natahovat i slabiky - děti se zde učí rozlišovat krátkou a dlouhou slabiku.

Každé z dětí pracuje se svým Hláskářem - pracovním sešitem. Obvykle však nedostávají úkoly domů. V případě, že lektorka vyhodnotí, že dítě potřebuje intenzivnější podporu v některé z probíraných oblastí, doporučí rodičům hry a možnosti dalšího rozvoje.

Děti se během tréninku učí vědomě pracovat s tím, co slyší, což jim pak ve škole umožňuje pracovat s písmeny a snáze se tak učí číst. A čtení s porozuměním je cílem naší cesty. Bez funkčního čtení mají totiž děti obtíže nejen v českém jazyce, ale i v dalších předmětech.

více v naší fotogalerii

03.10.2022 publikoval: Kateřina Pontová