Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100331 Library:30120 in /www/doc/www.zsorlik.cz/www/adodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
ZŠ a MŠ Orlík nad Vltavou

Dopis rodičům

Vážení rodiče,

v novém školním roce 2020/2021 zahajujeme opět výuku ve školní budově. Budova je nově zrekonstruovaná, v průběhu prvního pololetí bude vybavena novým nábytkem a novou digitální technikou. Již od září máme k dispozici moderní interaktivní tabuli s LCD displejem a můžeme využívat výtvarnou dílnu. Ta bude v průběhu školního roku dovybavena pecí na vypalování keramiky. Plánujeme založit keramický kroužek pro děti i dospělé. Ve čtvrtek bude probíhat pod vedením Petry Janouškové dramatický kroužek, každou středu Klub komunikace v anglickém jazyce pod vedením Anety Šmejkalové. Pokud máte zájem o Jezdecký klub u Kláry Novotné v Probulově, kontaktujte ji na stránkách www.calamity.cz. Každé úterý a pátek bude probíhat doučování pro děti ohrožené školním neúspěchem, přidat se však může každý, kdo bude mít třeba jen krátkodobé potíže se zvládáním učiva. V pátek se věnujeme rovněž nadaným dětem, probíhá příprava na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia.

Na celý školní rok máme v rámci projektu Šablony II. naplánované další projektové dny a spolupráci s odborníky z praxe. Zatím proběhl projektový den s Anetou Šmejkalovou ALL day in English, projektový den zaměřený na umění a rozvoj estetického cítění s Terezou Márovou, keramika s paní Drahomírou Plocovou, dále máme v plánu den věnovaný rozvoji finanční gramotnosti, fyzioterapii, moštování a dýňování v Probulově, práci s vlnou a další.

Během podzimu bude zrekonstruována školní zahrada, v níž bude zbudována venkovní učebna a chovatelský koutek.

Vzhledem k situaci s dalším šířením pandemie COVID-19 Vás žádáme, abyste do školní budovy vstupovali pouze v nutných případech a s rouškou na obličeji. Děti musí mít s sebou ve škole roušku, okolnosti jejího užití se snažíme minimalizovat, hodně se učíme venku, dbáme na hygienu, časté dezinfikování a větrání. Ostatní opatření se nás zatím nedotýkají, pokud se situace změní, budeme Vás neprodleně informovat. Sledujte nástěnku a FB školy. Neposílejte do školy děti vykazující příznaky respiračního onemocnění. Včas odhlašujte obědy.

Přestože věříme, že k plošnému uzavírání 1. stupňů ZŠ již nedojde, na případnou distanční výuku jsme připraveni. V našem případě může probíhat individuálně dle možností rodiny, je možné zapůjčit si školní digitální techniku. Obraťte se na nás v případě, že vaše dítě onemocní, i tak jsme připraveni poskytnout mu podporu na dálku.

Přejeme vám do následujících měsíců hodně zdraví a přes množící se protiepidemiologická opatření doufáme, že se budeme moci brzy setkat na veřejných i školních kulturních akcích.

S pozdravem Mgr. Kateřina Pontová

 
04.10.2020 publikoval: Kateřina Pontová
Nahoru